تحقیق درباره جعل اسناد

تحقیق درباره جعل اسناد

تحقیق درباره جعل اسناد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

جعل اسناد از مهمترین تهدیداتی است که امروزه سند را در کشور تهدید می کند که می توان با مکانیزه کردن ثبت اسناد کشوراز آن جلوگیری کرد .

حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضایه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلام در نمایشگاه ثبت نوین گفت:به عنوان اولین بار در تاریخ ثبت سازمان ثبت واسناد با یک کار ابتکاری توانست ثبت دیروز ،امروزو فردا را به معنی برنامه فردا برای ثبت نوین ارائه دهند.

وی برگزاری نمایشگاه را گویای ثبت قدیم در کشور دانست و گفت:این نمایشگاه توانسته بسیاری از تحولات قدیمی و فرهنگ قدیمی کشور رابه نمایش گذاشته ومی توان گفت اسناد گذشته تابلویی است فرا روی مسئولین سازمان است که بتوان در آینده شاهد ثبت نوین و بدون هیچگونه مشکلی در زمینه اسناد در کشور باشیم.

معاون اول قوه قضایه ،گوش دادن به نقد افراد جامعه در زمینه عملکرد سازمان ثبت ودیدگاه صاحب نظران را از ویژگیهای نمایشگاه برشمرد و گفت:نگاه کردن به ثبت فردا از مهمترین عوامل برپایی نمایشگاه است که بتوان با نگاه جدید اعتماد عمومی را افزایش داد.

وی جعل اسناد را پدیده ای خطرناک در کشور برشمردو اظهار داشت:جعل اسناد از مهمترین تهدیداتی است که امروزه سند را در کشور تهدید می کند وبسیار پدیده خطرناکی است که توسط افراد سودجو در بخش های مختلف مشاهده می شود.

وی در ادامه افزود:یک ثبت نضامند می تواند با روشها و متد های جدید از بسیاری جعل های اسنادجلوگیری وپیشگیری کند.

رئیسی اظهار داشت:این نمایشگاه می تواند اهمیت ثبت را برای عموم مردم آشکار کند وهمچنین موضوعی مهم برای تحقیق واظهار نظر صاحب نضران در کشور برای بهبود وتوسعه ثبت در کشور باشد.

جعل اسناد مختلف همواره از مهم ترين معضلات اجتماعى كشور و دستگاه قضايى بوده است. به همين خاطر سالانه هزاران پرونده گوناگون قضايى در اين باره تشكيل و از سوى محاكم و نيروى انتظامى مورد رسيدگى قرار مى گيرد. بنابراين با اقدامات پيشگيرانه در زمينه جعل اسناد به طور قطع مى توان شاهد تحولات چشمگير در دستگاه قضايى و كاهش مشكلات اساسى بسيارى از مردم كشور بود. حسينعلى اميرى صدور بيش از يك ميليون و ۳۰۰ هزار جلد سند مالكيت در سال گذشته و افزايش تعداد واحدهاى ثبتى شهر تهران را يك گام موفق در اين زمينه دانست.

بهمن آشورى يك شهروند تهرانى كه در اين زمينه با مشكلات فراوانى روبرو شده مى گويد: «در برخى از سندها مجبوريم از ۱۰ سازمان مختلف استعلام بگيريم حال اينكه استعلام برخى از اين سازمان ها طولانى و مدت دار است و بارها تا به استعلام آخر برسيم مدت استعلام هاى قبلى به پايان رسيده خب به نظر من كمتر كسى حاضر است كه ملك و مال خود را سنددار كند».

و....